Neden Keçi Sütü

Keçi sütü içerisinde bulunan bileşenler açısından son derece zengin bir besin kaynağı olmasının yanında yapılan araştırmalarda keçi sütünün içerik bakımından anne sütüne en yakın süt olduğu meydana çıkmıştır.

Sindirimi inek sütü ile karşılaştırıldığında daha kolaydır. Keçi sütündeki yağ küreciklerinin çapının inek sütündekilerden daha küçük olması ve insan midesinde daha küçük pıhtılar oluşturması bebekler tarafından daha kolay sindirilmesine yardımcı olur. İnek sütü veya diğer sütlerle kıyaslandığında, keçi sütünün yapısal özellikleri, bir takım avantajlar sağlamaktadır. Bu avantajlar aşağıdaki şekilde özetlenebilir:

Besin ve biyoaktif maddelerin doğal kaynağı olması:

Keçi sütü her yaştaki insanın beslenmesinde önemli olan besinlerin doğal bir kaynağıdır. Keçi sütü yüksek kalitede protein, esansiyel yağ asitleri de dahil olmak üzere yağ, karbonhidrat (laktoz) ile çeşitli vitaminler ve mineraller (kalsiyum, fosfor ve iyot dahil) içerir.

Keçi sütü ayrıca besinsel işlevlerden daha önemli işlevleri olan nükleotidler, serbest amino asitleri ve poliaminler gibi birçok biyoaktif bileşik içerir. Yeni Zelanda’da üretilen keçi sütünün inek sütüne kıyasla bu bileşikleri doğal olarak daha yüksek seviyelerde içerdiği yapılan araştırmalar ile ortaya konmuştur. Bu bileşiklerin keçi sütünde insan sütüne yakın seviyelerde bulunmaları nedeniyle de keçi sütü, bebek formüllerinin üretimi için son derece uygun bir alternatif oluşturmaktadır.

İletişim

Emniyetevleri Güvercin Sokak 12/A 34415 4. Levent/İSTANBUL

E-Posta: info@goldengoat.com.tr
Telefon: +90 212 282 98 28
Faks: +90 (212) 280 18 07