kurumsal giriş   tr | en

Anne Sütü En Değerli Besindir

Önemli Bilgilendirme

Anne sütü, bir bebeği beslemenin en iyi yoludur ve bebek sağlığı için önemlidir. Bazı durumlarda bebeği biberonla beslemek, anne sütünü olumsuz etkileyebilir. Bebek maması kullanmadan önce bir sağlık çalışanından profesyonel tavsiye alınmalıdır. Anne sütüyle besleme için; annenin iyi beslenmesi önemlidir ve anne sütünü kesme kararından dönüş zordur.

Bebek mamasının doğru kullanımı bebeğin sağlığı için önemlidir. Bebek mamaları, talimatlara göre kullanılmalıdır.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından 1981 yılında Anne Sütü Yerine Geçen Ürünlerin Pazarlanması ile İlgili Uluslararası Yasa yayınlamıştır.

Yasanın amacı; anne sütüyle beslemenin korunması ve anne sütünün desteklenerek, gerekli olması halinde anne sütü yerine geçen ürünlerin doğru kullanılmasını sağlamak, yeterli bilgi temelinde ve uygun pazarlama ve dağıtım aracılığıyla bebeklere güvenli ve yeterli besin sağlanmasına katkıda bulunmaktır.

Sorumlu bir bebek maması üreticisi olan DGC (Dairy Goat Co-operative (N.Z.) Ltd) ve partnerleri, yasayı destekler ve anne sütüyle beslenmenin bebekler için en iyi yöntem olduğunu tartışmasız biçimde kabul eder.

Bizimle ilgili güncel bilgiler için abone olmayı unutmayın.